Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení 1 .kola

28. 9. 2008

NHbL mladšího dorostu – Kovo vlétlo do soutěže jako uragán!

Ondřej Novák (RSHb-STŘED), 2008-09-24 13:55:56 » 80x

Národní hokejbalová liga mladšího dorostu odstartovala po několikaměsíční pauze opět tuto neděli. Soutěž doznala mnoho změn. Spojení středočeského regionu s východním dalo dohromady devět týmů, jenž čeká boj o šest postupových míst do vyřazovacích bojů. Jednoznačného favorita budeme v úvodu hledat těžko.

Přesto si dovolím mezi silné celky zařadit Nové Strašecí, Habešovnu a možná i Jungle Fever s vynikajícím Anisem v sestavě! Spodek tabulky by měli opět zahřívat Ďáblice, ale i Hostivař, jenž prošla výraznou obměnou. Na štiku ligy si dovolím tipovat South Park Cows, které významně posílili hráči z extraligového Spectra, stejně jako tým TJ Kovo Praha! Celky z východu (Jokerit Chrudim a Heřmanův Městec) budou velkou neznámou, přesto si troufnu tipovat jejich pohyb okolo středu tabulky. Všechno ale nakonec může být úplně jinak, o čemž jsme se už mnohdy přesvědčili… Liga mladšího dorostu právě začala!


TJ Kovo Praha – South Park Cows 3:2 a 7:1

Tým Cows mě nemile překvapil a podlehl v obou utkáních Kovu. Ve druhém utkání dokonce ostudně vysoko 1:7. Oba celky nastoupily posilněny o extraligové hráče (především Cows – Petr Adam a Miroslav Franěk) a hrál se hokejbal, ve kterém se snažili prosadit především individuálně založení hráči. Obrana týmu s vosou na prsou ale zažehnala několik útočných výletů rychlíků z „Kraviček“, a proto body zůstaly na Palmovce v moci žlutomodrých.
Michal Krček (trenér TJ Kovo Praha) - „Je dobře, že jsme začali vítězstvím. Posílené Krávy byly těžkým soupeřem. To jsme poznali v prvním zápase, kdy jsme dopláceli na zbytečné fauly. Disciplínu jsme ve druhém zápase zlepšili a na výsledku to bylo znát. Potěšilo mě, jak se starší hráči postarali o dobrou atmosféru při zápase. To vidím jako rozhodující, protože pak to vypadá dobře i na hřišti. Liga bude opět velmi vyrovnaná, tak doufám, že to celá partě vydrží, co nejdéle.“
Lukáš Vrkoč (trenér South Park Cows) - "V obou utkáních jsme sice soupeře přestříleli, ale to je málo platné, když jsme se nedokázali výrazněji prosadit v koncovce. A to ani v množství nabídnutých přesilových her. První zápas byl z naší strany kvalitnější a spravedlivější by asi byla remíza. Na nepřízeň štěstí ani nic jiného se však vymlouvat nebudeme. Druhý duel byl doslova utrpením. Od brankáře, přes obránce, až po posledního útočníka to byl děs. Sólování, házení viny jeden na druhého a přitom začátečnické chyby. Takový mix nemůže znamenat nic jiného než potupnou porážku. Až další zápasy však ukáží, jestli jsme podlehli týmu, který bude v tabulce vysoko, anebo přímému konkurentovi. V druhém případě by nula hodů na kontě byla samozřejmě velkou ztrátou."

HBC Hostivař – SK Bohemia Ďáblice 1:2 a 2:1

V tomto utkání se střetla dvě dorostenecká mužstva, od kterých se očekává zahřívání spodních příček tabulky. Obrázek z Malešic to jenom potvrdil. Oba týmy si body rozdělily po vyrovnaných utkáních a výhrách 2:1.

Ježci Heřmanův Městec – HBC Nové Strašecí 3:5 a 5:6

Znalci z Prahy se nechali před začátkem sezony slyšet, že tým Ježků bude patřit mezi nejslabší články soutěže. Těsné prohry proti silnému celku z Nového Strašecí tomu ale rozhodně nenasvědčují.

HBC Habešovna Gladiators – HBC Jokerit Chrudim 0:1 SS a 6:1

Jokerit Chrudim byl před sezonou velkou neznámou a své pojmenování zatím stále drží. V úvodním utkání totiž tento tým dokázal uhrát po základní hrací době bezbrankovou remízu a v nájezdech si dokonce vybojoval bodík navíc. Ve druhém střetnutí už se ale soupeři z kladna dařilo střelecky a zvítězil tak celkem jasně 6:1!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář