Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hřiště

11. 5. 2007
Ilustrační foto
Ilustrační foto
 
Foto: Karel Dvořák
 

Kolem hokejbalového hřiště létají plechy, jde o život

28.4.2007 17:04
 
CHRUDIM - V okolí hokejbalového hřiště jde už vážně o život.  Části plechového oplocení  létají ve větru a lidé mají strach, že je zraní. Vedení klubu odmítá plot opravit proto, že není vlastníkem areálu. Své prohlášení už na vědomí občanům vyvěsilo na hřišti.
 
 

„Užíváme jen hřiště, oplocení není skutečně náš problém. Náš klub platí nájem majiteli ve výši 35 tisíc korun ročně prakticky za nic. Je to dlouhodobý problém, který už by se měl mezi majitelem pozemku a vedením města vyřešit,“ odmítá zodpovědnost za případné úrazy kolemjdoucích lidí předseda hokejbalového klubu  Pavel Tlapák. Vlastník areálu, Jan Jirousek z Černého Dolu, o poškozeném plotu neví. „Jestli je to rozbité, zařídím opravu. Podle smlouvy z roku 1995 se ale hokejbalisté zavázali k údržbě a opravám na vlastní náklady. I přesto zajistím  nápravu,“  říká Jan Jirousek. Jak vloni prohlásil, stále je ochoten městu hřiště rozkládající se na více než dvou tisících metrech čtverečních prodat. „Původně jsem chtěl tisíc korun za metr, což je na Chrudim obvyklá cena. Nakonec jsem slevil na osm stovek. Nikdo se mnou ale letos nejednal,“ dodává.

Starosta města Jan Čechlovský uvádí, že už hovořil se zástupcem hokejbalistů a jednání s Jirouskem by se mohlo uskutečnit už v květnu. „Co se týká ceny, je to jednání dvou stran a může se změnit. Předesílám ale, že za 1,6 milionu korun, které bychom měli vlastníkovi pozemku zaplatit, vybudujeme s malým finačním přispěním hřiště úplně nové,“ zdůrazňuje starosta.

 
Romana Netolická
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář